Devil May Cry - For Fans And Fun People!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Devil May Cry - For Fans And Fun People!

Българският Devil May Cry Фен Форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Bioshock

Go down 
+6
Jolan
Ash™
ILIANZO
Scorpion
SwordsAndPistols!
tonito9009
10 posters
АвторСъобщение
tonito9009
Atomic!
Atomic!
tonito9009


Брой мнения : 426
Age : 34
Точки "Писател" : 6075
Registration date : 06.02.2008

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedНед 09 Мар 2008, 18:57

Bioshock Bioshock01_2

Информация:

Дата на излизане: 21.08.2007г.
Разработчик: Irrational Games
Издател: Take 2 Interactive
Жанр: cRPG | action
Платформа: Bioshock 3d65b3a149b2fa74Bioshock 154c2880d8fee0f0Bioshock 11a97f717668cce5
Подобни заглавия: System Shock 2

Коментер:

Историята ни въвежда без предисловия в самолетна катастрофа насред Тихия океан през 1962 г. Докато героят ти се дави, виждаш наблизо самотна кула, щръкнала насред нищо. В нея те очаква странно украсена батисфера, което те отвежда в приказен град на дъното на океана. Рапчър е построен от милионера Андрю Раян, за да представлява съвършената утопия за талантливите и смелите, защитена от ужасите на войните на повърхността. Място, където слабите няма да пречат на силните, където науката и изкуството няма да са оковани от остарял морал и религиозни догми. Мечта, на която не е било писано да се сбъдне.
В процеса на игра, посредством аудиозаписи от някои от ключовите фигури в града, ще научиш за тъжния крах на Рапчър, предизвикан от... един охлюв. Странното създание, открито на дъното на океана и наречено Адам, е в състояние да осъществи и най-смелите мечти на генетиците. Благодарение на извлечената от Адам субстанция EVE се създават така наречените splices – генетични подобрения. Те обаче довеждат жителите на града до лудост и докато гражданската война обхваща Рапчър, сенчестите фигури на Андрю Раян и най-големия му враг – контрабандиста Фонтейн – продължават да дърпат конците на събитията.
Ти се озоваваш в града няколко месеца по-късно, когато Рапчър вече е пред пълен разпад. Части от него са наводнени, океанът нахлува и в останалите. Красивите сгради са в руини, а малцината оцелели обитатели са се превърнали в диви създания, които са готови да убиват, за да си набавят още малко Адам. Самата субстанцията се пази от демонични генетично променени момиченца, наречени Little Sisters, които обикалят из града, за да извличат EVE от труповете. Те са практически безсмъртни и неунищожими, но си остават просто дечица, които лесно могат да бъдат ограбени от безценното си съкровище. Тук се появяват огромните Big Daddies – колосални и тежко въоръжени създания, вкарани в изолиращ скафандър, които се грижат за момиченцата.
Още с пристигането си откриваш радио, посредством което се свързваш с Атлас – един от малцината оцелели нормални хора в Рапчър. Той те напътства през по-голямата част от приключенията ти из града, докато накрая се озоваваш толкова дълбоко затънал в интригите и задкулисните игри на кукловодите Раян и Фонтейн, че единственият ти изход може да се окаже смъртта.

Геймплеят е това, в което играта блести може би най-ярко. Bioshock е в същността си един напълно стандартен FPS, но всеки елемент от него е полиран до такова съвършенство, че те оставя зяпнал. Като прибавим към това и количеството кънтент, колосалното внимание към детайла и кинематографичност, недостижима за никой екшън към днешна дата, играта гарантира петнадесетина незабравими часа.
Количеството арсенал, с което разполагаш, е респектиращо. Имаш стандартните оръжия – гаечен ключ, пистолет, помпа, картечница, гранатомет и арбалет (между другото страхотни като дизайн и до едно направени от подръчни материали. Гранатометът например му се виждат консервните кутии, от които е сглобен) – а освен тях разполагаш и с огромен набор от plasmids – активните сплайсове, достъпни чрез Адам. Тези "магии" са незаменими при повечето битки – електрическият заряд блокира камери и защитни установки, парализира временно враговете и директно ги убива, ако са във вода. Пирокинезата подпалва сплайсърите (гадините в Bioshock) и топи лед, където има нужда, телекинезата действа като гравити-гъна от Half-Life 2, ятото оси смуче кръв и пречи на врага да се прицели... Плазмидите са много и въпреки че много от тях са доволно ненужни и бих ги използвал само за забавление, всички работят и всички изглеждат невероятно. В процеса на игра ще намираш и по-силни техни версии, които заместват старите. Всеки плазмид има общо три такива версии.
Последното "оръжие" в арсенала ти е фотоапаратът. С негова помощ можеш да анализираш заснетите врагове. При всяка снимка един бар под снимката се запълва. Когато стигне до края, получаваш бонус при борбата със съответния враг, нови плазмиди или тоници (за тях след малко) и хинтове към какво са слаби. Всяка гадина има три нива на анализ и бонусите при всеки са значителни.
Пасивните сплайсове се наричат тоници и са разделени на три категории – физически, бойни и инженерни. Първите ти дават бонуси като издръжливост на огън и лед, генериране на статичен електрически заряд всеки път щом те ударят, занижаване на пораженията от удар и т.н. Бойните повишават уменията ти – например пораженията, които нанасяш с гаечния ключ (Bioshock ти позволява да минеш цялата игра само с него, ако имаш подходящите тоници и плазмиди, с които да го подкрепиш). Инженерните са свързани с хакването на сейфове, ключалки, камери и защитни установки, както и с бонуси, които получаваш срещу автоматизираната отбрана на Рапчър – по-дълго време, докато камерата те засече, по-кратко времетраене на алармата и прочее.
Всяка група сплайсове – плазмидите, физическите, бойните и инженерните тоници – си имат определен брой слотове. В началото започваш с по два за всеки, като можеш да си купуваш още (до 6 на група) със спечеления от малките сестри Адам. Като споменах купуването, то е много важно за играта. Повече от половината плазмиди и тоници са достъпни за продажба срещу точки Адам, които получаваш при убиването или спасяването на момиченцата. При всяка от тях имаш избор – ако я убиеш, ще получиш 160 точки, а ако я спасиш (специално умение, което унищожава симбиотичната им връзка с охлюва, но вместо да ги убие, ги превръща в обикновени деца) – само 80, но при всеки няколко спасени сестри получаваш бонус 200 точки и допълнителни амуниции и плазмиди. Между другото, в зависимост от това дали си спасявал момиченцата, или си ги убивал, финалите са два.
Мунициите също могат да се закупуват на определени места, както и медпакове и EVE hypos (пълнещи EVE енергията, нужна за плазмидите), а освен тези автомати (подлежащи на хакване, срещу което получаваш по-ниски цени), има още и три вида машини – Health stations, където можеш да си запълниш кръвта срещу малко пари, а при хакване тровят всеки враг, който се опита да се излекува от тях; Power to the People stations, където можеш да ъпгрейднеш някое от оръжията си еднократно; U-invent stations, където срещу различни предмети, открити в телата на враговете си, можеш да изобретяваш тоници, плазмиди, амуниции и други полезни предмети.

Левъл дизайнът е съвършен – Рапчър е едно хомогенно цяло, но въпреки това е пълен с толкова много разнообразие, че може да ти събере очите. И всички местности са лесни за навигиране (всяка си има и карта), логично построени и изпълнени с места, където просто да спреш и да зяпаш.

Което ме води до визията. Bioshock към днешна дата е най-красивата игра, която съм виждал, въпреки че я играх на Xbox 360, и то на обикновен телевизор. Колосалното внимание към детайла на Irrational обхваща всичко – не само геймплея, пълнотата на света (постигната чрез аудио-записите), но и визуалната част. Картини по стените, снимки в рамки по бюрата, дребни предмети, пръснати навсякъде, повечето от които подлежащи на мърдане, взривяване и бутане. Всичко това в приповдигнатия леко инфантилен дух на шейсетте години, когато се развива действието на играта. Преобладават кафяво-зелените тонове, но Bioshock използва всичко, което му трябва, там, където му е нужно, и в точно търсеното количество. Шапки долу.

Озвучаването е на космическо ниво. Амбиънт звуците са умопомрачителни и на моменти докарват направо хорър атмосфера, въпреки че като усещане играта е много повече "Капитан Немо среща Fallout 2 среща System Shock 2". Музиката, където я има, е страхотна и надъхваща. Освен това навсякъде звучат шейсетарски шлагери (How much is that doggie in the window?), сплайсърите говорят, крещят и мърморят в лудостта си. Точките обаче ми обраха най-вече озвучителите на аудио-записите и онези, които комуникират с теб в реално време. Такова внимание в ролята, такава професионална актьорска игра, такива нюанси аз в гейм-озвучаване не бях срещал никога.

И така, Bioshock не е нищо, което не сме виждали, факт. Но е толкова много неща, които никога не сме виждали толкова добре реализирани, при това събрани накуп, че не може да не се респектираш пред вниманието и колосалното количество труд, вкарани от създателите й вътре. Истина е, че на средна трудност играта е доста лесна, но за по-хардкор играчите има по-хард трудност, а и Bioshock е направена за масовия играч. И забавлява, а това е най-важното. Истина е също така, че очаквахме по-скоро хорър, отколкото приключение на дъното на океана, но атмосферата на играта е толкова силна и въздействаща, че ще забравиш предварителните очаквания още в първия половин час. А двата финала, количеството екстри и възможности (както и ачийвмънтите при Xbox 360 версията) позволяват множество преигравания. И дори без тях, разпадащият се Рапчър е твърде притегателен, за да минеш само с едно посещение в него...

Инсталация:

Инструкции затова, как да инсталирате играта ще намерите в папка "/C**CK_&_BONUS/C**CK_&_PATCH" на диска/*.iso архива! Включил съм всичко необходимо, за да ви гарантирам спокойна игра. Не забравяйте, че Bioshock има един минус - бъгава е, а и е излязъл само 1 патч засега...

След като запишете играта и сложите патч-а, преди да я пуснете, си запишете съдържанието от тези два папки:

vs redist- Ако не е инсталирано, играта няма да ви върви.

amd dual core timing fix- само ако сте с процесор на AMD!


Минимални изисквания:

CPU - Pentium 4 2.4GHz (едноядрен процесор)

System RAM - 1GB

Video Card - Direct X 9.0c compliant video card with 128MB RAM (NVIDIA 6600 or better/ATI X1300 or better, excluding ATI X1550).

Sound Card - 100% direct X 9.0c compatible sound card

Hard disc space - 8GB free space

Препоръчителни изисквания:

CPU - Intel Core 2 Duo (двуядрен процесор)

System RAM - 2GB

Video card - DX9 - Direct X 9.0c compliant video card with 512MB RAM (NVIDIA GeForce 7900 GT or better) / DX10 - NVIDIA GeForce 8600 or better

Sound Card - Sound Blaster X-Fi series

Ще ми тръгне ли?
Bioshock 090662209181178e

Снимки: Тук!

Линк: Замунда

Оценка: 10/10

Edited by dark_dante
Върнете се в началото Go down
SwordsAndPistols!
Carnage!
Carnage!
SwordsAndPistols!


Брой мнения : 143
Точки "Писател" : 6068
Registration date : 08.02.2008

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedНед 09 Мар 2008, 19:08

мн ми е тъпа(да не обидя някой) 3/10
Върнете се в началото Go down
Scorpion
Carnage!
Carnage!
Scorpion


Брой мнения : 124
Age : 33
Location : София
Точки "Писател" : 6068
Registration date : 08.02.2008

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedПон 10 Мар 2008, 08:43

Не е зле ,но не ми е от типа. 4/10
Върнете се в началото Go down
ILIANZO
Smokin' Style!
Smokin' Style!
ILIANZO


Брой мнения : 1201
Age : 30
Location : In the deepest darkness
Точки "Писател" : 6288
Registration date : 10.02.2008

Character sheet
Name (Име): Грейв
Level (Ниво): 2

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedПон 08 Дек 2008, 21:13

5/10 (Което означава средна)
Върнете се в началото Go down
http://interesno.start.bg/article.php?aid=1299
Ash™
★★★ blue awakening ★★★
★★★ blue awakening ★★★
Ash™


Брой мнения : 2268
Age : 33
Location : Hell
Точки "Писател" : 7304
Registration date : 16.08.2008

Character sheet
Name (Име): Lee Waylett
Level (Ниво): 2

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedПон 08 Дек 2008, 21:21

8/10

Има много яки ефекти , и много добра графика, + звука е супер.
Върнете се в началото Go down
https://dmc-rp.bulgarianforum.net/
Jolan
...With a devil inside...
...With a devil inside...
Jolan


Брой мнения : 1670
Age : 31
Location : Бургас
Точки "Писател" : 7108
Registration date : 04.09.2008

Character sheet
Name (Име): Jaden Right
Level (Ниво): 2

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedСря 10 Дек 2008, 17:43

9/10 - изобщо тази игра е първата дето ме вкара вътре в атмосферата, почувствах се като героя, а графиката ми щеше да е по-добра ако имах Дх 10.Историята е епична.Must play!
Върнете се в началото Go down
http://www.devils-lair.org
Hellsing
Deadly!
Deadly!
Hellsing


Брой мнения : 8
Age : 33
Location : Ruse
Точки "Писател" : 5719
Registration date : 22.01.2009

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedПет 23 Яну 2009, 16:36

Jolan написа:
9/10 - изобщо тази игра е първата дето ме вкара вътре в атмосферата, почувствах се като героя, а графиката ми щеше да е по-добра ако имах Дх 10.Историята е епична.Must play!
x2
Сега чакам двойката.
Върнете се в началото Go down
A3OTA
Smokin'!
Smokin'!
A3OTA


Брой мнения : 1022
Age : 30
Точки "Писател" : 6872
Registration date : 17.11.2008

Character sheet
Name (Име): Ryan Lenox/Infernal
Level (Ниво): 1

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedВто 21 Апр 2009, 07:38

ехехех хора не се излагаите ве играта си беше тотална революция с тея 3 финала и безброи начини да я бъгнеш беше мн добра!!! Wink
Върнете се в началото Go down
http://vbox7.com/user:bra1an
MasterMind
Deadly!
Deadly!
MasterMind


Брой мнения : 46
Age : 31
Location : Ямбол
Точки "Писател" : 5631
Registration date : 10.06.2009

Character sheet
Name (Име): O'Sensei
Level (Ниво): 1

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedВто 07 Юли 2009, 16:11

Мноо слаб шутър за мене. Повече ме кефи Half-life епизодите.

П.П Моля не приемайте т'ва за СПАМ Embarassed
Върнете се в началото Go down
http://www.vushki.com
Jolan
...With a devil inside...
...With a devil inside...
Jolan


Брой мнения : 1670
Age : 31
Location : Бургас
Точки "Писател" : 7108
Registration date : 04.09.2008

Character sheet
Name (Име): Jaden Right
Level (Ниво): 2

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedВто 07 Юли 2009, 16:29

MasterMind написа:
Мноо слаб шутър за мене. Повече ме кефи Half-life епизодите.

П.П Моля не приемайте т'ва за СПАМ Embarassed
...Играта не е шутър.Много повече е...
Върнете се в началото Go down
http://www.devils-lair.org
eroval
Brutal!
Brutal!
eroval


Брой мнения : 218
Age : 26
Location : Стара Загора
Точки "Писател" : 5894
Registration date : 30.04.2009

Character sheet
Name (Име): Amaterasu
Level (Ниво): 1

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedПет 10 Юли 2009, 17:33

Jolan написа:
MasterMind написа:
Мноо слаб шутър за мене. Повече ме кефи Half-life епизодите.

П.П Моля не приемайте т'ва за СПАМ Embarassed
...Играта не е шутър.Много повече е...

Ужас... ли?
Върнете се в началото Go down
http://www.prize.bg/eroval
Ash™
★★★ blue awakening ★★★
★★★ blue awakening ★★★
Ash™


Брой мнения : 2268
Age : 33
Location : Hell
Точки "Писател" : 7304
Registration date : 16.08.2008

Character sheet
Name (Име): Lee Waylett
Level (Ниво): 2

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedПет 10 Юли 2009, 18:01

eroval написа:
Jolan написа:
MasterMind написа:
Мноо слаб шутър за мене. Повече ме кефи Half-life епизодите.

П.П Моля не приемайте т'ва за СПАМ Embarassed
...Играта не е шутър.Много повече е...

Ужас... ли?

Ти не схващаш ли ве човек..под много повече е какво разбираш..? Комедия? Той ти казва, че това не е просто обикновен шуутър, а е много повече от това..не разбирам на къде вървим, щом поколението не може да интерпретира нашите коментари..
Върнете се в началото Go down
https://dmc-rp.bulgarianforum.net/
Jolan
...With a devil inside...
...With a devil inside...
Jolan


Брой мнения : 1670
Age : 31
Location : Бургас
Точки "Писател" : 7108
Registration date : 04.09.2008

Character sheet
Name (Име): Jaden Right
Level (Ниво): 2

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedПет 10 Юли 2009, 18:05

eroval написа:
Jolan написа:
MasterMind написа:
Мноо слаб шутър за мене. Повече ме кефи Half-life епизодите.

П.П Моля не приемайте т'ва за СПАМ Embarassed
...Играта не е шутър.Много повече е...

Ужас... ли?
Не, не е хорър.Имам предвид че играта не е просто безсмислено стреляне, а много повече от това.Историята е запленяваща и те кара да се замислиш за бъдещето.Тук не е просто "удряй врага докато умре", а се замисляш "защо правя тези неща?На чия страна съм?"...
Като цяло, играта е доста философска.Самата идея да обикаляш из руините на един предишно преуспяващ подводен град е гениално измислена и страхотно пресъздадена.Особено интересни са аудио лентите които намираш по време на игра, само глупак би прескочил тези.

ПП: Съгласен съм с Аш, даже се принудих да изтрия един коментар на Никито който само цитираше моя пост и казваше "Не нее"...
Върнете се в началото Go down
http://www.devils-lair.org
eroval
Brutal!
Brutal!
eroval


Брой мнения : 218
Age : 26
Location : Стара Загора
Точки "Писател" : 5894
Registration date : 30.04.2009

Character sheet
Name (Име): Amaterasu
Level (Ниво): 1

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedСъб 11 Юли 2009, 07:40

Jolan написа:
eroval написа:
Jolan написа:
MasterMind написа:
Мноо слаб шутър за мене. Повече ме кефи Half-life епизодите.

П.П Моля не приемайте т'ва за СПАМ Embarassed
...Играта не е шутър.Много повече е...

Ужас... ли?
Не, не е хорър.Имам предвид че играта не е просто безсмислено стреляне, а много повече от това.Историята е запленяваща и те кара да се замислиш за бъдещето.Тук не е просто "удряй врага докато умре", а се замисляш "защо правя тези неща?На чия страна съм?"...
Като цяло, играта е доста философска.Самата идея да обикаляш из руините на един предишно преуспяващ подводен град е гениално измислена и страхотно пресъздадена.Особено интересни са аудио лентите които намираш по време на игра, само глупак би прескочил тези.

ПП: Съгласен съм с Аш, даже се принудих да изтрия един коментар на Никито който само цитираше моя пост и казваше "Не нее"...

Добре ама на мен ми стана много гадна тая игра за мен си беше страшничка и не я довърших. И как им хрумнаха магиите? За мен беше много гадна имаше гадни сцени и затова не я доиграх.
Върнете се в началото Go down
http://www.prize.bg/eroval
A3OTA
Smokin'!
Smokin'!
A3OTA


Брой мнения : 1022
Age : 30
Точки "Писател" : 6872
Registration date : 17.11.2008

Character sheet
Name (Име): Ryan Lenox/Infernal
Level (Ниво): 1

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedСъб 11 Юли 2009, 14:35

Имаш изкривено виждане за ''гадна игра'' !!!
Върнете се в началото Go down
http://vbox7.com/user:bra1an
eroval
Brutal!
Brutal!
eroval


Брой мнения : 218
Age : 26
Location : Стара Загора
Точки "Писател" : 5894
Registration date : 30.04.2009

Character sheet
Name (Име): Amaterasu
Level (Ниво): 1

Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_minipostedСъб 11 Юли 2009, 19:00

Ами щом казваш. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

П.П. Ясно ми е какво иска да каже с "много повече", но аз питам, за да се информирам с въпроса "Ужас ли е".
Върнете се в началото Go down
http://www.prize.bg/eroval
Sponsored content





Bioshock Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bioshock   Bioshock Icon_miniposted

Върнете се в началото Go down
 
Bioshock
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Bioshock 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Devil May Cry - For Fans And Fun People! :: Общ Раздел :: Gamer Zone-
Идете на: